2021 Fuar takvimi 27 Ocak 2021 tarihli güncellemeler

Okuduğunuz haber
YENİ FUAR ALANI İNEGÖL’ÜN İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK

İzmir MODEKO 2021 Fuarı 8 Nisan'da kapılarını açıyor

Anasayfa   /    Ticaret ve Sanayi Odaları    /    Yeni Fuar Alanı İnegöl’ün İhtiyaçlarını Karşılayacak

Yeni Fuar Alanı İnegöl’ün İhtiyaçlarını Karşılayacak

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, 2. Mobilya İhtisas OSB’de gerçekleştirilecek olan yeni fuar alanının komplike bir alan şeklinde İnegöl’ün ihtiyaçlarına karşılık vereceğini duyurdu.

TİCARET VE SANAYİ ODALARI      27 Ocak 2021 - 21:53     0

Yeni Fuar Alanı İnegöl’ün İhtiyaçlarını Karşılayacak

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İnegöl için müjdelediği yeni fuar alanı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

KOMPLİKE BİR FUAR ALANI OLACAK

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, “İnegöl Mobilya Fuarı 2015 yılından beri İnegöl’ün en önemli ekonomik projelerinden birisidir. Bu süreci sizler de uzun zamandır yakından takip ediyorsunuz. Özellikle bizim İMOS dönemimizde başlayan, İMOS ve MODEF Yönetim Kurulu ile birlikte 2015-2016 yılından beri projesi çizilmiş, hazır vaziyette bekleyen İnegöl Mobilya Fuarı ile ilgili son 3-4 aydır olumlu yönde gelişmeler kat ettik. Sürecin başlangıcından itibaren özellikle siyasetçilerimiz, yerel yöneticilerimiz, bunun yanında sivil toplum örgütlerimiz, işadamları derneklerimiz ve şehrimizin bütünüyle tüm İnegöl halkı projemize destek vererek İnegöl Mobilya Fuarı ihtiyacını ortaya koymuştu. Biz de bu gücü arkamızda hissederek gitmiş olduğumuz tüm platformlarda projemizi herkese sunmuştuk. Projemizin ilk sunumu o zaman Kalkınma Bakanı olan Lütfi Elvan Beye yapılmıştı. Ondan sonra dönemin Başbakanı Sayın Binali Yıldırım Beye ve İnegöl’e geldiğinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sunulmuştu. Projemiz 105 adada olan bir projeydi ama son 4-5 aydır özellikle yeni gelişmeler, metrekarenin yeterli olamayacağı, bununla birlikte OSB’de bir yer ayırılabilir mi düşünceleriyle çalışmalar başladı. Özellikle Haziran ayından itibaren Vekilimiz Vildan Hanım ve Belediye Başkanımız Alper Bey ile birlikte 2. Mobilya İhtisas OSB’de bir yer tespiti yapılarak yer tahsisi sağlandı. Fuar çalışmaları sürecinin başlangıcından itibaren destek sağlayan kişiler, siyasetçiler, yerel yöneticiler var. Onları da es geçmemek lazım. Sürecin başlangıcından itibaren dönemin Milletvekili olan Hüseyin Şahin’in desteklerini kesinlikle es geçemeyiz. Yerel yönetimlerin desteklerini es geçemeyiz. Bu zaten bir İnegöl projesiydi. Hiç kimsenin, kurumun ve kişinin projesi değildir. Biz çıkmış olduğumuz günden itibaren bu projeyi İnegöl’ün projesi olarak lanse ettik, İnegöl şehrine ekonomik ve sosyal anlamda ciddi şekilde katkı sağlayan bir proje olarak lanse ettik. Geldiğimiz noktada 2. Mobilya İhtisas OSB’mizde 105 dönüm bir yer Mobilya Fuarı alanı için tahsis edildi. Bu tahsisin sağlanmasında emeği olan başta Vekilime ve Belediye Başkanıma teşekkür ediyorum. Orman vasfını yitirmiş arazilerin OSB’ye dâhili ile birlikte bu sürecin hızlı şekilde evrileceği kanaatindeyim. İnegöl Mobilya Fuar alanı projesi tüm şehrin projesidir. Yerel yönetimlerin, siyasetçinin, sivil toplum örgütlerinin, işadamları derneklerinin… Bu bağlamda her platformda işadamları derneklerimize de teşekkür ediyoruz. Projeyi her platformda gerek bakanlara gerek Cumhurbaşkanımıza gerek muhataplarına gittikleri her programda dile getirerek İnegöl’ün ihtiyaçlarını aktardılar.

İGİAD Başkanımız Hakan Bey’e de geçen gün Cumhurbaşkanımız ile yapmış oldukları toplantıda İnegöl Mobilya Fuar alanı ihtiyacını gündeme getirmesinden dolayı teşekkür ediyorum. İnegöl işadamı derneği başkanı olarak bu hem görevi hem sorumluluğuydu, bunu da yerine getirmiştir. İnşallah bundan sonraki süreçte Vekilimiz, Belediye Başkanımız, işadamları derneklerimizle birlikte bu sürecin en kısa zamanda tamamlanması için bundan önce olduğu gibi çalışmaya devam edeceğiz. Daha önce fuar alanı ile alakalı Vekilimiz, Belediye Başkanımız ve işadamları derneklerimizle birlikte 2-3 toplantı gerçekleştirdik. Fuar alanının OSB’de olması, inşaatının orada devam etmesi, fuar alanı projesine yine test merkezi, AR-GE merkezi ve tasarım merkezinin ilave edilerek komplike bir proje olarak yapılması yönünde kararlar almıştık ve Vekilimiz de bu yönde çalışmaya başlamıştı. Netice itibariyle 5 yıllık sürede mücadelesini vermiş olduğumuz fuar alanı projemizin ilaveten test merkezi, AR-GE merkezi, tasarım merkezi gibi projelerin de aynı projede hayata geçmesiyle ilgili adımlar atıldı, kararlar verildi. Bundan sonraki süreçte inşaatın başlaması, projenin bitirilmesi ve hayata geçmesiyle ilgili çalışmalarımız tüm birimlerimizle birlikte devam edecektir. İnşallah en kısa zamanda İnegöl’e fuar alanı kazandırılacaktır. Şehrimize ve mobilya sektörüne hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

FUAR ALANI İNEGÖL’ÜN İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK

Mevcut projedeki değişiklikler ile ilgili sorulan soru üzerine konuşan Başkan Uğurdağ, “Projemiz 105 adada idi. Orada 80 bin metrekare bir arsa üzerinde 40 bin metrekare inşaat sahasına sahiptik. 40 bin metrekarenin ileride yeterli gelemeyeceği kafamızda hep soru işaretiydi. Bu bağlamda yapılan çalışmalar neticesinde Vekilimiz ve Belediye Başkanımızla birlikte 2. Mobilya İhtisas OSB’de 105 dönüm bir yer tahsis edildi. Bu yer inşallah İnegöl’ün fuar alanı projesini bir daha gündeme getirmez. Yeterli ve cazip bir alan. Projemizi 3-4 ay önce 105 adadan 2. Mobilya İhtisas OSB’ye çevirdik. Bundan sonraki süreç orada devam edecek” şeklinde konuştu. 

 

BİRÇOK FUARA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Yeni fuar alanında mobilya fuarının yanı sıra diğer sektör fuarlarına da ev sahipliği yapılıp yapılmayacağının sorulması üzerine konuşmasını sürdüren Başkan Uğurdağ, “Bizim fuarımız şuan itibariyle sadece mobilya fuarı organizasyonu olduğu için fuar alanımızın da sadece mobilya fuarı için yapılacağı gibi bir algı var. Bizim bütün raporlarımızda senede en az 6 ve üzeri fuarlar organize etmek niyetiyle projemizi ortaya koyduk. Tabi ki mobilya fuarı bu işin lokomotifidir. Bunun yanında tekstil fuarı, otomotiv, makine ve yan sanayi, aksesuar ve hediyelik eşya, kitap fuarı gibi birçok fuarın da yeni fuar alanında organize edilmesi imkânına sahip olacağız. MODEF Fuarcılık şirketi fuar anlamında çok tecrübeli bir şirkettir. Bu aşamadan sonra artık sadece mobilya fuarı değil yeni fuar alanımızda diğer sektörlere hitap eden fuarlar da gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ