TOBB Fuarcılık Meclis Başkanı Seçildi

Okuduğunuz haber
FUARLARA BÜYÜK DESTEK

2021 Yılı Fuar Takviminde Yapılan Güncellemeler

Anasayfa   /    Fuar Haberleri    /    Fuarlara Büyük Destek

Fuarlara Büyük Destek

Kosgeb fuar desteklerinde değişikliğe gitti

FUAR HABERLERİ      14 Aralik 2020 - 13:57     0

Fuarlara Büyük Destek

17.09.2020 tarihinde revize edilerek yürürlüğe alınan İşletme Geliştirme Destek Programında yer alan “Yurt İçi Fuar Desteği” kapsamında aşağıdaki değişiklikler yapılmış olup, söz konusu değişiklikler 17.09.2020 tarihinden sonra gerçekleşen fuarları kapsamaktadır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) internet sitesinde (https://www.tobb.org.tr/FuarlarMudurlugu/Sayfalar/AnaSayfa.php) ve Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde yayımlanan Yıllık Yurt İçi Fuar Takvimi Tebliğinde yer alan fuarlar ile TOBB tarafından yayımlanan Yıllık Yurt İçi Fuar Takviminde yıl içinde gerçekleşen ekleme ve değişiklik olan fuarlardan;

- Yurt İçi Uluslararası İhtisas Fuarları

- Yurt İçi İhtisas Fuarları

- İzmir Enternasyonal Fuarı

- IDEF Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı herhangi bir uygunsuzluk durumu olmaması halinde destek kapsamında değerlendirilecektir.

Gerçekleştirilen fuarlara ilişkin; fuarın adı, tarihi, organizatör kuruluş adı, kullandırılan toplam net stant alanı, fuarın kaçıncı kez düzenlendiği gibi bilgilerin TOBB tarafından, ilgili Başkanlık birimine gönderilmesine müteakip ilgili Başkanlık birimi Yurt İçi Fuar Organizatör Kuruluş Sonuç Raporunun girilebilmesi için KBS üzerinden onay verir. Fuar organizatör kuruluşu tarafından KBS üzerinden Yurt İçi Fuar Organizatör Kuruluş Sonuç Raporu düzenlenir.

İlgili Başkanlık birimi, fuar organizatör kuruluşu tarafından KBS üzerinden gönderilen Yurt İçi Fuar Organizatör Kuruluş Sonuç Raporunu Yurtiçi Fuar Organizatör Kuruluş Sonuç Raporu Değerlendirme Formu ile değerlendirmeye alır. Değerlendirme sonucu uygun görülen fuarlar www.kosgeb.gov.tr adresinde yayınlanır.

Bir fuarda organizatör tarafından fuarın gerçekleşmesi sonrasında kullandırılan toplam net stant alanının azami %50’si destek kapsamına alınabilir. İlk defa düzenlenecek olan fuarlarda ise fuarların gerçekleşmesi sonrasında kullandırılan toplam net stant alanının 2.500 m²’yi geçmeyecek şekilde azami %50’si destek kapsamına alınabilir. TÜSİAD, MÜSİAD, TOBB ve TİM tarafından ev sahipliği yapılan fuarlar ile IDEF Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı ve konusu savunma, havacılık veya uzay olan fuarlara münhasıran ilk defa düzenlenip düzenlenmediğine bakılmaksızın fuarların gerçekleşmesi sonrasında kullandırılan toplam net stant alanının azami %50 ’si destek kapsamına alınabilir.

Fuar desteğinden yararlanmak isteyen işletmenin, destekten yararlanmak istediği fuarın başlangıç tarihinden önce, İşletme Geliştirme Destek Programı Taahhütnamesinin bağlı bulunduğu KOSGEB Müdürlüğünce onaylı olması gerekmektedir.

 

Bu kapsamda; e-devlet(https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler?ReturnUrl=%2fEHizmetler.aspx)üzerinden aşağıdaki adımları takip etmek suretiyle,

1- “KOSGEB’e kayıtlı değilseniz tıklayınız” butonuna tıklayarak Kuruluşunuzu sisteme bir defaya mahsus olarak kaydediniz,

2- Organizatör Kayıt Bölümünün hemen altındaki “Başvur” butonuna tıklayınız

3- Gelen ekranda kuruluşunuzun Vergi Levhasında belirtilen “İşe Başlama Tarihi” ni girdikten sonra, Vergi numarasını da girmek suretiyle “Giriş” Butonuna tıklayınız,

4 – Son adımda da, gelen ekranda, doldurulması istenen tüm bilgilerin girişini yaptıktan sonra kuruluşunuzun KOSGEB Veri tabanına kaydı tamamlanmaktadır.

5- https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler?ReturnUrl=%2fEHizmetler.aspx linki üzerinden, “ Yurt içi Fuar Organizatör Kuruluş Sonuç Raporu” içerisinde yer alan anahtar kelimelerden birini kullanarak, ilgili forma tıklayın ve düzenlemiş olduğunuz Yurt İçi Fuar ile ilgili olarak istenen bilgileri eksiksiz olarak forma işleyerek işleminizi tamamlayınız.

T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Kobi Geliştirme Dairesi Başkanlığı İşletme Geliştirme Destekleri Müdürlüğü

-------------------------------------------------

Hacı Bayram Mah. İstanbul Cad. No:32 06050 Ulus/Altındağ/ANKARA

Ayrıntılı Bilgi İçin:

[email protected] 0312 595 28 00

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ