100 binlerce deniz tutkunu CNR’da buluşacak

Okuduğunuz haber
FUAR STANDI ÖZEL TASARIM - EKSİKSİZ VE ZAMANINDA UYGULAMA

HOST İstanbul 2021 Kapılarını Açmaya Hazırlanıyor

Anasayfa   /    Fuar Standı    /    Fuar Standı Özel Tasarım - Eksiksiz ve Zamanında Uygulama

Fuar Standı Özel Tasarım - Eksiksiz ve Zamanında Uygulama

Fuarda firmanızın ön plana çıkması açısından ürün ve hizmetlerinizin sunumu önemlidir. Daha iyi bir stand dekorasyonu için sade detaylar kullanmalı, standınızı görsel açıdan çekici hale getirmek için gereksiz tasarımlardan kaçınmalısınız. İnteraktiflik standınız için çok önemlidir. Müşteriler, ürünlerinizi standınızda test edebilmelidir.

FUAR STANDI      29 Ocak 2021 - 14:33     0

Fuar Standı Özel Tasarım - Eksiksiz ve Zamanında Uygulama

Ahşap Fuar Standı Foto Galerisi

Günümüzde teknolojinin gelişmesi, kendini en fazla dünyanın küreselleşmesi noktasında belli etti. Artık mesafelerin, sınırların, saat farklarının adı anılmaksızın dünyanın her yerine ulaşmak mümkün oldu.

Bu durum da en fazla ticarete, sosyal bağların gelişmesine ve iletişime katkı sağladı. Tam da bu aşamada üretici ve tüketicilerin buluştuğu, ekonomik, sosyal ve politik faaliyetlerin birleştirildiği fuarlar önem kazandı.

Fuar standı; katılım gösterilen fuar alanında, fuar süresi boyunca ürünlerinin sergilendiği, alıcılarına bu ürünlerin en iyi şekilde tanıtılmaya çalışıldığı alanlardır.. Bu standların özel olarak kişiye, firmaya, sektöre özgü tasarlanmasına da fuar stand tasarımı denilir. Fuar süresi boyunca müşterileriniz, rakipleriniz, ziyaretçileriniz, sektörel dostlarınız ya da arkadaşlarınız sizleri ziyaret edeceklerdir. Bu sebepledir ki fuar standlarınız kusursuz olmalı ve sizi en iyi şekilde yansıtmalıdır. Bu nedenle, sergilenecek ürünlerin sunulduğu Fuar Standı, diğer standlardan tasarım olarak daha kaliteli hazırlanmalı, böylece müşteri ilgisini çekebilmelidir.

Hazır standlar kullanım kolaylığı ve maliyet açısından ön plana çıkar. Özel standlar ise, görsel açıdan daha zengin, firmaya özel geliştirildiğinden daha dikkat çekici, elbette bu artıları nedeniyle daha maliyetli olurlar. Ancak kurulumu ve sökülmesi noktasında da zaman kaybına yol açmaları kaçınılmazdır. Firmaların stand seçiminde bu belli başlı kriterlere dikkat etmesi ve ihtiyacına en uygun olan özel, modüler ya da konvansiyonel standlardan birini seçmesi gerekmektedir.

Özel stand yapımına karar verilmesi durumunda, anlaşma yapılacak firma kurulum ve sökümü de gerçekleştirecektir. İşletmelerin, olabildiğince ana faaliyetleri dışındaki alanda emek harcamaması, mümkünse bu işleri tümü ile dış kaynak kulanımı ile çözmesi, modern yönetim anlayışında esastır. Özel standlar bu konuda çok iyi bir örnektir. Ahşap, metal, pleksi vb. elemanlarla yapılan geçici dekor ve standın çalışabilir hale gelmesi için gerekli ekipmanların yerleştirilmesi gereklidir.

Stand seçimi konusunda rakip standların büyüklüğü, ya da yaratıcılığının gölgesinde kalmak gibi tehlikeler de elbette son derece mümkündür.

Böyle bir durumla karşılaşmamak için fuar standları;

  • mümkün mertebe özgün
  • amaca yönelik
  • teknolojik açıdan desteklenen
  • görsel yönden dikkat çekici
  • işlevsel
  • olmalıdır.

Örneğin duvarla kapatılmış, simsiyah, üzerinde sadece küçük bir şekilde markanın yer aldığı minimalist bir stand iyi çok kaliteli ve iyi görünebilir, ama pek çok kişi içeri girmekte tereddüt edecektir. Amaç müşteri adayı ile iletişim kurmak ise bu tür bir standın amaca yönelik olmayacağı açıktır. Ama amaç gizemli bir algı yaratmak ise aynı stand amaca uygundur.

 

16 yıllık fuar sektörü tecrübemizle sizlere rakipleriniz arasından öne çıkartacak projeler ile ilgili bize ulaşabilirsiniz.

+90 212 415 72 42

[email protected]

www.fuarzamani.com

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ